درخواست تعطیلی دانشگاه‌ها به خاطر ویروس کرونا در «فارس من» ۳۷۰۰ حمایت را رد کرد و این موضوع را در اولویت پیگیری فارس قرار داد.

به گزارش منتشر شده از خبرگزاری فارس؛ ویروس کرونا دیگر تقریبا همه را آماده‌باش کرده. مردم با وجود همه نکاتی که رسانه‌ها متذکر می‌شوند باز نگرانند. البته که این ویروس به کشندگی هم‌خانواده‌های خود نیست ولی ناشناخته بودن آن مردم را سردرگم کرده. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اینروزها کمترین کاری بود که برای شیوع کندتر ویروس انجام شد. وزارت بهداشت و دولت، سپاه و ارتش و همه ارگان‌های مربوطه درحالت آماده‌باش هستند.

مردم اما در «فارس من» هم سوژه‌های مربوط به کرونا زیاد ثبت می‌کنند. چند تا از پرامضاترین سوژه‌های دو روز گذشته هم در مورد همین تعطیلی‌ها بوده. یکی از سوژه‌هایی که بیش از ۳۷۰۰ امضا هم داشته «درخواست تعطیلی دانشگاه‌ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا» بود.

سردبیر این سوژه در قسمتی از متن برایمان نوشته: «چنانچه مستحضرید ویروس کرونا در بسیاری از استان‌های کشور شایع شده است و بیم آن می‌رود که این بیماری به سرعت تسری یابد و باعث خسارات جبران ناپذیر گردد. به خوبی می‌دانید که خوابگاه‌های دانشجویی یکی از مکان‌هایی است که امکان گسترش بیماری‌های واگیردار در آن بالاست و باتوجه به اینکه دانشگاه یکی از مناطق پرتردد است و دانشجویان اکثرا توسط وسایل حمل و نقل عمومی به محل دانشگاه تردد دارند، و همچنین باتوجه به نزدیکی به ایام تعطیلات عید نوروز و بازگشت بسیاری از دانشجویان به شهرهای خود، احتمال تشدید انتقال این ویروس بسیار بالاست. ما امضاکنندگان این متن ضمن انتقاد از عدم توجه کافی مسئولین آموزش عالی کشور به مسائل پیش آمده، درخواست داریم تا به توصیه متخصصین امر، نسبت به تعطیلی دانشگاه‎‌های سراسر کشور تا عید نوروز اقدام نمایید.»

خیلی از خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ها در این چند روز تعطیل بودند؛ اینکه تعطیلی‌ها به تنهایی کمکی به بهبود اوضاع می‌کند یا نه معلوم نیست. اما ما برای رفع نگرانی‌هایتان موضوع را از وزارت بهداشت پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/ع