همشهری آنلاین: تاکسی فضایی شرکت بوئینگ هفته آینده یک پرواز آزمایشی انجام خواهد داد تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود. پیش از این اخباری در مورد مشکلات فضاپیمای مذکور منتشر شده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، این تاکسی فضایی که استارلاینر نام دارد، قرار بود سال گذشته مورد آزمایش قرار بگیرد که پرتاب آن به علت نشت سوخت متوقف شد.

شرکت بوئینگ می گوید مشکلات یادشده برطرف شده و استارلاینر آماده پرتاب است. بوئینگ در کنار شرکت اسپیس ایکس یکی از دو پیمانکار ناسا برای اعزام فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی است. این شرکت با طراحی و تولیدCST-۱۰۰ Starliner قصد دارد یک تاکسی فضایی را برای رفت و آمد مرتب بین زمین و ایستگاه مذکور فراهم کند.

قرار است پرواز آزمایشی این فضاپیما در ماه آینده به صورت بدون سرنشین انجام شود تا مشکلات امنیتی احتمالی آن به طور دقیق مشخص شود. فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی پیش از این با نصب دوربین هایی فوق دقیق آماده بررسی عملکرد استارلاینر شده اند.

استارلاینر تا به حال درفضا مورد آزمایش قرار نگرفته ولی مهندسان بوئینگ می گویند از عملکرد ایمن آن اطمینان دارند. در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش اولین اعزام فضانورد با استفاده از آن در آگوست سال جاری میلادی انجام می شود.

پرواز آزمایشی تاکسی فضایی شرکت بوئینگ