روزنامه نیویورک تایمز اخیر گزارش داده بود که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا استراتژی چند وجهی را برای فشار به جامعه بین‌المللی برای تمدید تحریمهای تسلیحاتی علیه تهران در شورای امنیت سازمان ملل به راه انداخته است.

ضمن مخالفت طرف های دیگر برجام همچون چین و روسیه طی هفته‌های اخیر دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جریان تبلیغاتی را برای تمدید تحریمهای تسلیحاتی ایران که مقرر شده است در اکتبر سال ۲۰۲۰ به پایان برسد به راه انداخته است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری هیل صدها نفر از نمایندگان مجلس امریکا هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات طی نامه‌ای به «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور خواستار افزایش اقدامات دیپلماتیک دولت برای تجدید تحریمهای تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران شده‌اند.

این نمایندگان در این نامه ضمن خواستار افزایش اقدامات دیپلماتیک برای تمدید تحریمهای تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران و همچنین محدودیتهای مسافرتی سازمان ملل علیه که در فعالیتهای تسلیحاتی ایران دست دارند از واشنگتن خواستند که به دلیل ضروریت منافع ملی امریکا ، رهبری دراز مدت خود برای تحریم ها ادامه دهد .

طبق اخبار منتشر شده از پایگاه خبری هیل ، این نامه از سوی «الیوت انگل» رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، «مایکل مک کول» سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس سازماندهی شده است و امضای ۳۸۴ نماینده را دارد.

 

منتشر شده از پایگاه خبری داتیک