منیره، مریم و یسرا از اهالی روستای کموبازار بودند که برای برداشت آب به داخل «هوتگ» رفته بودند که متأسفانه غرق شدند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، دو روز پیش خبری اندوهناک در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد و حاکی از آن بود که ۳ دانش‌آموز دختر یک روستا در سیستان و بلوچستان غرق شدند.

مریم، منیره و یسرا، ۳ دختر نوجوانی بودند که خبر غرق شدن‌شان در سراسر کشور پخش شد و دل‌های افراد بیشماری را عزادار کرد.

شاید اولین برخورد با این خبر، این حس را ایجاد می‌کرد که باز هم آموزش و پرورش دست گل به آب داده است و در یک اردوی دانش‌آموزی، ۳ دانش‌آموز جان باختند.

اما مرادی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با اظهار تاسف از این حادثه دلخراش گفت: این سه دختر معصوم به نام‌های منیره خدمتی و مریم خدمتی فرزند واحد و یسرا دلشب فرزند ناصر از اهالی روستای کمو بازار یا ولی محمد بازار بودند که برای برداشت آب به داخل «هوتگ» رفته بودند.

وی با بیان اینکه هوتگ، گودال حفرشده برای ذخیره آب‌های باران به منظور استفاده مردم و احشام است، افزود: از این سه دختر معصوم دو نفر آنان ۹ و ۱۰ ساله و در سال تحصیلی جاری در پایه‌های تحصیلی دوم و سوم ابتدایی مشغول به تحصیل بودند اما از آنجایی که فعالیت مدارس ابتدایی استان‌های  گرمسیر تا ۳۱ اردیبهشت بوده و پس از آن دانش‌آموزان در تعطیلی به سر می‌برند و با توجه به تاریخ و مکان حادثه، موضوع به هیچ عنوان به مدرسه و آموزش و پرورش ارتباطی ندارد.

انتهای پیام/