امارات متحده عربی اسراییل

جوری می‌گویند آشتی تاریخی رژیم صهیونیستی و امارات،که هر کس نداند، می‌پندارد تا دیروز با یکدیگر در جنگ و ستیز بوده اند.
رژیم امارات به دستور صهیونیست ها، پنج سال است که جنوب یمن را اشغال کرده و مردم آن جا را از بین می برد. حالا فقط «پرده کنار رفته»، «حجله هویدا شده است »، همین.

پس از پیمان کمپ دیوید که انورسادات با مناخم بگین به توافق آشتی مصر و صهیونیست ها رسید؛ خالد اسلامبولی در مصر، انور سادات را اعدام انقلابی کرد.

اکنون با علنی شدن روابط امارات با نتانیاهو، آیا جوانان خشمگین عرب شیخ بن زاید را هم زائد خواهند شمرد؟

شیخ‌نشین امارت که نه انتخابات داره و نه مجلس، با تعاریف رایج در علم سیاست؛ نه کشور است ، نه دولت، و نه ملت!

رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی، عاشق شیخ‌ نشین‌های این جوری‌اند؛ مثل شیخ‌نشین‌های سعودی و امارات، گاوهای شیردهی که خوب دوشیده می‌شوند.

تا اینجا پیروزی مطلق برای ایران است .
این امارات که هیچ وقت جزئی از محور مقاومت روبروی صهاینه نبود؛ حالا با علنی شدن رابطه دیرینه امارات و صهاینه، موجب افزایش نفرت مسلمانان در جهان علیه شیوخ امارات، و تکیه معنوی روزافزون توده‌های مسلمان به ایران؛ و آورده‌ی قدرت نرم جمهوری اسلامی شده است.

ترامپ و نتانیاهو برای مصرف داخلی خود مجبور به علنی کردن رابطه امارات و صهاینه و گرفتن جشن صوری بدین مناسبت شدند. فقط باید گفت: زرشک!
ابر قدرتی که برای کسب وجهه داخلی‌ خویش تا انتخابات ریاست جمهوری، نیازمند چنین توافقاتی است ؛ نشان داد که تا چه حد افول کرده است .

مصر پس از توافق کمپ دیوید با صهاینه، از محور مقاومت خارج شد و قدرت نرم منطقه‌ای او به صفر رسید؛ چون نه تنها الهام‌بخش نبود که حتی مایه خفت و شرم‌ساری جهان اسلام شد.
امارات هم به همین ورطه غلتید؛ تصویر یک شیخ‌نشین ضد مقاومت.

آمریکا کوشید با اشغال افغانستان و عراق و ایجاد دموکراسی تراز ؛ این دو را به الگوی جهان اسلام تبدیل کند، اما نشد.
اکنون می‌کوشد امارات را الگوی مطلوب جهان اسلام معرفی و منطقه را اماراتیزه کند. غافل از این که امارات با دموکراسی و جمهوریت برابر سال نوری فاصله دارد.

ساختن برج‌های بلند در ریگزارهای ساحلی، توده‌های انسانی را به «ملت» تبدیل نمی‌کند. سازش با صهاینه هم یک امارات شیخیه را تبدیل به دولت نمی‌کند. افول قدرت نرم آمریکا یعنی امارات بدون ارزش‌های آمریکایی «نِیشن – استیت» و «دموکراسی» الگوی اماراتیزه کردن منطقه شود.

اتصال ریش صهاینه به دم شیوخ امارات موجب دوام عمر صهیونیست‌ها نخواهد شد.
اسراییل و شیوخ امارات هر دو رفتنی هستند و ۲۰ سال آینده را نمی‌بینند. ان شاءالله.

باید با عملیات مشکوک تروریستی، بندر بیروت را منفجر می‌کردند و مردم مقاوم لبنان را به خود مشغول می‌ساختند و با ناوهای فرانسوی و آلمانی و انگلیسی آن بندر را اشغال می‌نمودند، تا بتوانند رابطه خود با امارات را علنی کنند. زهی خیال باطل.

پس از هجده سال تلاش آمریکا برای تحقق پروژه خاورمیانه بزرگ، بالاخره رابطه‌ی دو دهه‌ای امارات و صهاینه را علنی کردند؛ عجب دستاوردی!
البته نزدیک به دو دهه اشغال نظامی افغانستان و عراق، و ویرانی یمن و سوریه با نیت تغییر ساختار این کشورها، دستاورد این پروژه است.

۵ نقش مخرب امارات در منطقه:

– حضور نظامی در جنگ کنونی تجزیه لیبی
– پشتیبانی موثر لجستیکی از داعش در سوریه
– اشغال نظامی جنوب یمن و سوکوترا
– خیانت به آرمان فلسطین
– مشارکت مخرب در تحریم ایران و تبدیل امارات به سکوی ارتش تروریست آمریکا در حمله گاه و بیگاه به ایران، مانند پرواز گلوبال هاوک معدوم

دکتر صالح ایزدی ، تحلیلگر سیاسی