علیرضا میریوسفی_سخنگوی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل که مصاحبه ای با یک هفته نامه امریکایی داشت بیان داشت : «هر انسان باوجدانی موافق است که تحریم‌های ایران در این برهه از بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ نامعقول است».

با توجه به بی پاسخ گذاشتن دولت امریکا مبنی بر درخواست کاهش تحریم ها در روز دوشنبه هفته جاری توسط بیش از ۲۰ تن از دیپلمات‌ها و کارکنان سابق امنیت ملی آمریکا و اروپا ، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» نیز روز گذشته (چهارشنبه) در گزارشی نوشت که دولت ترامپ اصرار دارد که علیرغم وجود تحریم ها، حمایت‌های بشردوستانه از ایران را تسهیل کرده است اما منتقدان می‌گویند که محدودیت‌های آمریکا موجب شده است که حتی تجارت‌های مجاز با ایران نیز سرد شده و نهادهای بین‌المللی را نگران کرده در صورت تعامل با ایران در معرض تحریم‌های آمریکا قرار گیرند.

واشنگتن درحالی حاضر به کاهش تحریم های ایران نیست که کادر درمانی و پزشکی به شدت به تجهیزات ضروری نیازمندند .

طبق جدیدترین آمار و ارقام مربوط به شیوع کرونا، تا روز گذشته (چهارشنبه)، یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۶۶ نفر در سراسر جهان به کرونا‌ آلوده شدند و ۸۸ هزار و ۵۲۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

طبق آمار و ارقام وزارت بهداشت ایران، تعداد مبتلایان ویروس کرونا در این کشور تا روز گذشته به ۶۴ هزار و ۵۸۶ نفر افزایش یافت و قربانیان کووید-۱۹ در ایران با افزایش ۱۲۱ نفر دیگر به سه هزار و ۹۹۳ نفر رسید.

 

منتشر شده از پایگاه خبری داتیک