همه جا حرف از ویروسی‌ست ناشناخته و خطرناک ، که دارد باسرعتِ غیرمجاز  در دنیا پخش میشود و جان انسانها را می‌گیرد .
مردم به شدت میترسند ، اقتصاد تعطیل میشود ، شهرها قرنطینه می‌شوند ، روابط فردی و اجتماعی و بین‌المللی آرام آرام محدود و محدودتر میشود .

مردم احساس نیاز مفرط به لوازمی میکنند که کمیاب است و برای تهیه حتی یک ماسک به جان هم می‌افتند و ….

رسانه ها از این بحران ، غولی میسازند و مردم احساس وحشت میکنند تا جایی که دنیا انگار به سمت فاجعه‌ای بزرگ پیش میرود و میرود و میرود تا حد نابودی و پایان تاریخ.
اینجا دیگر وقت آمدن منجی‌ست که بیاید و دنیارا از ترسی عجیب و نابودی حتمی نجات دهد ؛ کمبود اقلام بهداشتی را جبران کند ، واکسن پیشگیری ویروس را تهیه و توزیع کند و حتی داروی درمان را در اختیار دنیا قرار دهد و این منجی کسی نیست جز ایالات متحده آمریکا !

که اگر این کمبودها و دارو و درمان و پیشگیری را به دنیا بفروشد ، اقتصادِ در حال فلج شدنِ خود را نجات داده و دنیا را در تسخیر خود قرار میدهد

و اگر حتی کاملا رایگان شرّ این بیماری را از سر بشر دور کند ، آنوقت تبدیل می‌شود به منجی دنیا از مرگی حتمی و وحشتی بزرگ و آنگاه اذهان و باورها را به تسخیر خود درمی‌آورد و این امر همان جنگ مدرن روز یعنی جنگ شناختی است که باورها را تغییر داده و به سلطه‌ی خود در‌می‌آورد .

حالا در ایران هم اوضاع باید به همین شکل پیش برود .

ترسی صدبرابر بیشتر از خود ویروس ، احساس کمبود اقلام بهداشتی ، تعطیلی کامل اقتصاد کشور خصوصا اقشار متوسط و کاسبان جزء و … .

اما حالا وقت آن است که پازل دشمن کامل شود ، به شکلی که مشکل کمبود اقلام بهداشتی به تحریمها گره بخورد و راهکار برداشتن تحریمها باشد و ایضاً باز مذاکره و … .

از طرفی این بحران باید به دست آمریکا حل شود و ملت حافظه‌ی تاریخی خود را از جنایات آمریکا علیه ملت ایران کاملا شیفت دلیت ( منظور پاک کردن بی برگشت ) کند و راه حل همه مشکلات را در ید توانای ناخدای دنیا بداند و آنگاه دیگر نتوانی حتی یک مرگ بر آمریکا بگویی .

تا اینجا سناریو با تفکر مادی درست پیش میرود اما دارد معادلات به هم میریزد
در ایران اوضاع فرق می‌کند .

کمبودها در حوزه اقلام بهداشتی توسط نیروهای مردمی ، بسیج و نیروهای نظامی و دفاعی رفع میشود و یا رایگان ، یا با کمترین قیمت به کادر درمانی و اکثر مردم قرار میگیرد ( با تمام ضعفها در توزیع و جنگ رسانه و…)

نیروهای داوطلب مردمی و بسیجی و نیروهای مسلح شروع به ضدعفونی کردن معابر و اماکن پرتردد و … در گوشه و کنار شهرها می‌کنند و در نهایت رهبر معظم انقلاب ، طی نامه‌ ای به ستاد کل نیروهای مسلح ، دستور تشکیل قرارگاهی علیه حمله احتمالی بیولوژیکی با عنوان دفاع بیولوژیک و با هدف پیشگیری و درمان و رفع نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه بهداشت و درمان کرونا ویروس ، را صادر فرمودند.

 

قرارگاهی که اگر بعضیها وسط میدان می‌بودند و وظیفه خود را به خوبی انجام میدادند ، شاید در ستادکل نیروهای مسلح تشکیل نمیشد ، کما اینکه امامین انقلاب همیشه دولتها را در زمانه‌ی هر تهدید و بحرانی ، مسئول حل آن میخواندند ( حتی بنی‌صدر _ که اینجا مجال و لزوم توضیح در این باره نیست ) .

و آنچه روشن است ، به لطف خداوند و مدد منجی عالم بشریت ، امام عصر( ارواحنافداه ) و با ایستادگی و مقاومت ملت ، قرارست حوادث به شکل دیگری رقم بخورد و ان‌شاالله به زودی از پیروی قطعی که وعده‌ی خداوند است سخن خواهیم گفت و از عزت و اقتدار ملت ایران .

 

دکتر صالح ایزدی،تحلیلگر امور سیاسی